Kancelarie Prawne Patrum wyodrębniły się z Zespołu Kancelarii Adwokackich Unguibus et Rostro®. Mamy więc za sobą przeszło 17 lat doświadczeń zawodowych, kilkanaście tysięcy rozwiązanych spraw i sprawdzoną metodologię działania.

Obecna rzeczywistość, to jednak nie jest już czas omnibusów, prawników od wszystkiego. Liczy się natomiast precyzja, szybkość i cel. Dlatego Kancelarie Prawne Patrum działają głownie w obszarze prawa cywilnego, gospodarczego i podatkowego.

Pracujemy w zespole kwalifikowanych prawników oraz biegłych-specjalistów z dziedzin pozaprawnych. Dzięki sprecyzowanemu polu działania oraz rozległej wiedzy naszych adwokatów, radców prawnych i profesjonalistów z dziedzin pozaprawnych, zespół Kancelarii Prawnych Patrum pomaga w skutecznym rozwiązaniu spraw Klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Doświadczenie zawodowe potwierdzamy systematyczną obecnością w sferze publicznej: TVP1, TVP2 (PNŚ), TVP3, TVP Info, TVP Polonia, Teleskopie, Polsacie, Wp.pl, publikacjach prasowych, prelekcjach i wykładach.

Kancelaria Prawna Patrum działa także charytatywnie i na rzecz społeczności lokalnych. Nasi prawnicy są członkami rozmaitych Klubów i Stowarzyszeń.

Zrozumieć i zadziałać:

Patrum wypracowało autorską, nakierowaną na Klientów, metodę przyjmowania i opracowywania spraw. Mamy świadomość, że Klient przychodzi z ważnym problemem do rozwiązania, więc chodzi o skuteczne działanie.

Specjaliści Patrum starają się zrozumieć i właściwie zdiagnozować problem Klienta, a dopiero następnie zadziałać, by uzyskać zamierzony efekt. Stanowczo sprzeciwiamy się powszechnej praktyce przyjmowania spraw „w ciemno” i testowania wyniku za pieniądze Klienta!

Zrozumieć i Zadziałać (Understand&React) oznacza:

  • pogłębioną diagnozę sprawy przed jej opłaceniem,
  • przewidywalność, czyli zmniejszenie ryzyka,
  • planowanie i optymalizację działań,
  • minimalizowanie kosztów (nie wdawanie się w akcje przegrane),
  • zmianę strategii (jeżeli nie da się wygrać, zmieńmy grę).

Oczywiście w licznych sprawach Kancelarie Prawne Patrum pomagają pro bono.

O mnie

Urodziłem się w 1971 r. w rodzinie wywodzącej się z Kresów Wschodnich. Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym. Obroniłem magisterium z zakresu postępowania cywilnego pt.: Biegły Psychiatra i Psycholog w Postępowaniu Cywilnym. Praca ta została skierowana na konkurs i otworzyła przede mną szansę uzyskania stopnia doktorskiego.

W 1999 roku zostałem członkiem Palestry. Egzamin zawodowy złożyłem w 2003 r. i w tym samym roku otworzyłem prywatną praktykę. Obecnie pracuję z zespołem radców, adwokatów oraz biegłych różnych dziedzin. W 2015 r. moja firma uzyskała status jedynej rekomendowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Kancelarii w Wielkopolsce. Siedziby Kancelarii Prawnych PATRUM są zlokalizowane w takich miastach jak Poznań, Berlin, Grodzisk Wielkopolski, Kościan. Działamy także na terenie wielu gmin, m.in.: Nowy Tomyśl, Opalenica, Wolsztyn oraz Buk.

Jako adwokat koncentruję się na sprawach trudnych i precedensowych: odzyskiwałem majątki znacjonalizowane na rzecz Polski Ludowej po 1948 r., byłem autorem umowy wprowadzającej firmę Bet-Click jako sponsora generalnego Lecha Poznań, tworzyłem prawną konstrukcję Verva Racing Team Orlenu.

W zakresie aktywności w sferze publicznej: od 2004 r. publikowałem w prasie, w szczególności artykuły popularyzujące wiedzę prawniczą w społecznościach lokalnych, ostatnio zaś w portalu WP.pl. Wielokrotnie byłem też gościem Telewizji Śniadaniowej TVP 2, TVP Info, TVP 3, Dziennika telewizyjnego TVP1, TVP Polonia, a także Polsatu.