Wypadki losowe są nieodłączną częścią życia. Skompensowanie szkody jest możliwe zarówno poprzez zakład ubezpieczeń, jak i wówczas, gdy sprawca ubezpieczenia nie ma. Nasze kancelarie prawne świadczą kompleksową obsługę w zakresie:

 • Szkody w majątku

  Kolizje drogowe, pożary, zawalenia to najczęstsze przypadki szkód majątkowych. Nasze kancelarie prawne rzetelnie ocenią możliwości uzyskania ubezpieczenia z zakładu ubezpieczeń oraz od sprawców nieubezpieczonych.

  Przeprowadzamy postępowania ubezpieczeniowe oraz sądowe. Nasze kancelarie prawne, współpracując z biegłymi, przewidują możliwości uzyskania odszkodowania jeszcze przed wdaniem się w proces.

 

 • Szkody na osobie

  Najczęstszym źródłem szkód na osobie ludzkiej są wypadki drogowe i wypadki przy pracy. Bez względu na konsekwencje: uszczerbek na zdrowiu, inwalidztwo, pogorszenie widoków na przyszłość, czy wreszcie śmierć, odszkodowanie może pomóc osobie pokrzywdzonej i jej najbliższej rodzinie.

  W przypadku skazania sprawcy, przedawnienie roszczeń wynosi nawet 20 lat, warto więc przypomnieć sobie, czy były takie zdarzenia w rodzinie!

  W istocie na szeroko pojęte „odszkodowanie” składa się wiele rodzajów roszczeń:

  • czyste odszkodowanie, czyli pokrycie straty materialnej, np. związanej z procesem leczenia, dostosowaniem domostwa do sposobu życia inwalidy itp.;
  • zadośćuczynienie, stanowiące pieniężną kompensatę za ból, krzywdę, zeszpecenie;
  • renta, wyrównująca bieżący uszczerbek w utrzymaniu;
  • ustalenie odpowiedzialności na przyszłość (na wypadek późniejszego pogorszenia stanu zdrowia);
  • zadośćuczynienie i renta dla bliskich osoby zmarłej.

  Każde z roszczeń warto starannie wyliczyć z udziałem profesjonalisty. Dochodzenie kwot odbywa się przed ubezpieczycielem, lecz przeważnie kończy w Sądzie.

  Trzeba być nadzwyczaj ostrożnym wobec firm realizujących masowe „dochodzenie odszkodowań”, gdyż tylko niektóre z nich są firmami prawniczymi. W tych sprawach należy domagać się osobistego kontaktu i bezpośredniej pracy z prawnikiem prowadzącym, gdyż samo przygotowanie sprawy zabiera nieraz kilkadziesiąt godzin, nie można tego dobrze zrobić korespondencyjnie! Współpracując z prawnikami Patrum, masz pewność, że Twoja sprawa zostanie starannie przeprowadzona.